انواعِ دستگاه ضد عفونی کننده گروه مهندسی الماس 

به یاری خداوند متعال و به پاس قدردانی از زحمات بی پایان کادر درمان در مقابله با ویروس کرونا ، شرکت الماس عزم خود را به تولید محصول ضد عفونی کننده که پاشش آن به صورت نیمه اتومات و تمام اتومات است جزم کرده  تا بتواند کمکی به جلوگیری از فراگیری سریع این ویروس کشنده باشد.

دستگاه‌ ضد عفونی کننده الماس  در انواع مختلفی از جمله رنگ طرح و زمان پاشش اختصاصی و دریافتی قابل تنظیم است که با توجه به نیاز سازمانی، اداری، یا شخصی تهیه و خریداری می‌شوند. دستگاه ضد عفونی دست هوشمند الماس از اجزا مختلف از جمله پدالی ، دیسپنسر ضد عفونی کننده دست ، دستگاه اسپری ضد عفونی کننده هوشمند دست و … است

اما نوع تکنولوژی به کار برده شده در انواع دستگاه‌ ضد عفونی کننده عامل مهمی در انتخاب و خرید آن است. تکنولوژی به کار رفته در دستگاه ضد عفونی کننده می ‌تواند با بهره‌ گیری از اشعه باشد یا استفاده از مواد مایع یا گاز مانندِ ضد عفونی کننده دست و بدن، یا در واقع دست و لباس. پس بهره‌گیری از هر کدام از این مواد و تکنولوژی‌ها می‌ تواند در کاربرد و قیمت دستگاه ضد عفونی کننده نیزتاثیر فاحش و قابل ملاحظه ای داشته باشد. مثلا حجمِ مخرن و تعداد پاشش یا داشتن و نداشتن چشمی و حسگر قطع کردن افشانه یا تنظیم آن، می تواند از جمله شاخص هایی باشد که در قیمت دستگاه ضد عفونی کننده تاثیر خواهد داشت. انواع دستگاه ضد عفونی کننده دست هوشمند و معمولی و … در فروشگاه‌های مختلف به فروش می ‌رسد که خریدار ابتدا باید هدف خود را از خرید این دستگاه ها مشخص کند و سپس به خرید آن اقدام نماید.

چنان چه دستگاه قرار است در اداره، بیمارستان، مدرسه، کارخانه، و مراکز مختلف دیگر برای ضد عفونی کردن دست کارکنان مورد استفاده قرار گیرد، خرید دستگاه خاصی مورد نظر است، و اگر نیاز به ضد عفونی کردن سطوح، لباس، و وسایل نیز مورد نظر است، نوع انتخاب متفاوت خواهد بود. تنوع دستگاه ضد عفونی کننده با توجه به دو فاکتور به مرحله تولید انبوه می رسند. اول هدف‌های مختلف و دوم شکل و تکنولوژی متغیر، دو فاکتوری هستند که در تولید جا مایع های ضد عفونی کننده دست نقش به سزایی دارند.

به عنوان مثال انواع دستگاه ضد عفونی کننده دست، دست و اشیاء، دست و سطوح، سطوح، و حتی دستگاه ضد عفونی کننده موبایل نیز از جمله انواع دستگاه ضد عفونی کننده است. این دستگاه ها به دو نوع تقسیم میشوند :

–دستگاه ضد عفونی کننده دست با استفاده از مواد ضد عفونی کننده
–دستگاه ضد عفونی کننده دست UV

دستگاه ضد عفونی کننده پاششی یا افشانه ای دست را نیز می‌توان به دو دسته کلی تقسیم کرد که عبارتند از:

·        دستگاه ضد عفونی کننده پدالی
·        دستگاه محلول ضد عفونی کننده اتوماتیک یا خودکار

در زبانِ تجارتِ بهداشتی، به این نوع دستگاه‌ها دستگاه محلول پاش نیز گفته می‌شود. دستگاه ضد عفونی دست پدالی چنان ‌که از نامش مشهود و پیدا است، پدالی برای فشردن و استفاده از مایعِ درون آن دارد. اما دستگاه اسپری ضد عفونی کننده هوشمند دست به صورت اتوماتیکِ چشمی‌دار است و چون سنسور حساس دارند نیاز به پدال ندارد و سنسور آن، به صورتِ هوشمندانه قرار گرفتن دست را در جلوی دستگاه تشخیص می‌دهد و خود کارعملِ پاشش و افشاندن را محقق می کند. اما از طرفی دیگر، دستگاه‌های ضد عفونی کننده خودشان به دو گروه اساسی تقسیم میشوند که شاملِ :

·        دستگاه ضد عفونی کننده قابل حمل
·        دستگاه ضد عفونی کننده ثابت

شاید در تمامِ این سال ها، تازه در موقعیتِ فعلی معنایِ حقیقیِ شرایطِ حساسِ کنونی را با تمامِ عصب های مغز و استخوانمان درک کنیم! در شرایط کنونیِ حضور داریم که خرید و فروش دستگاه ضد عفونی کننده مایع ضد عفونی کننده الماس، مرکز توجه بسیاری از فروشگاه‌های حضوری و آنلاین قرار گرفته. به دلیل نیاز بالای جامعه و مردم به انواع این دستگاه‌های ضد عفونی کننده ، می‌توان آنها را در هر مرکز فروشی مشاهده کرد.

این شرایط، گزینه‌های متنوعِ خرید و فروش را تحت تاثیر قرار می‌دهد. به عنوان مثال، استفاده از دستگاه محلول پاش در بسیاری از ادارات و مراکز خدماتی معمول است. دستگاه ضد عفونی کننده لباس در ورودی اداره‌ها نصب می‌شود تا هنگام ورود ارباب رجوع، لباس و کیف آنها ضد عفونی شود . دستگاه ضد عفونی کننده وسایل و به طور خاص دستگاه ضد عفونی کننده موبایل نیز وسایلی مثل دسته‌ کلید و گوشی تلفن همراه و کیف را ضد عفونی می‌کنند. علاوه بر نکته‌های مذکور و یاد شده، مسائل دیگری را نیز مثل مناسب ‌تر بودن هرکدام از این دستگاه‌ها برای موارد خاص باید در نظر گرفت.